 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXGT32N120A3)
IXYS IXGT32N120A3
PartNo:
IXGT32N120A3
Manufacturers: IXYS
Qty: 986
Request Qty:
Description: IGBT 1200V 75A 300W TO268
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Tube
Series:GenX3?
IGBT Type:PT
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Current - Collector (Ic) (Max):75A
Current - Collector Pulsed (Icm):230A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.35V @ 15V, 32A
Power - Max:300W
Switching Energy:-
Input Type:Standard
Gate Charge:89nC
Td (on/off) @ 25°C:-