IXYS (IXLF19N250A)
PartNo:
IXLF19N250A
Manufacturers:
IXYS
Qty:
367
Request Qty:
Description:
IGBT 2500V 32A 250W I4PAC
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Packaging:
Bulk
Series:
IGBT Type:
NPT
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
2500V
Current - Collector (Ic) (Max):
32A
Current - Collector Pulsed (Icm):
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
3.9V @ 15V, 19A
Power - Max:
250W
Switching Energy:
15mJ (on), 30mJ (off)
Input Type:
Standard
Gate Charge:
142nC
Td (on/off) @ 25°C:
Test Condition:
1500V, 19A, 47 Ohm, 15V