 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXTA52P10P)
IXYS IXTA52P10P
PartNo:
IXTA52P10P
Manufacturers: IXYS
Qty: 269
Request Qty:
Description: MOSFET -52.0 Amps -100V 0.050 Rds
RoHS:Details
Transistor Polarity:P-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:- 100 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:52 A
Rds On - Drain-Source Resistance:50 mOhms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:300 W