IXYS (IXTK200N10L2)
PartNo:
IXTK200N10L2
Qty:
275
Request Qty:
Description:
MOSFET L2 Linear Power MOSFET
RoHS:
Transistor Polarity:
N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:
100 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:
20 V
Id - Continuous Drain Current:
200 A
Rds On - Drain-Source Resistance:
11 mOhms
Configuration:
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
4.5 V
Qg - Gate Charge:
540 nC
Pd - Power Dissipation:
1.04 kW