IXYS (IXTY18P10T)
PartNo:
IXTY18P10T
Manufacturers:
IXYS
Qty:
205
Request Qty:
Description:
MOSFET -100V -18A
Details
Transistor Polarity:
P-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:
- 100 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:
15 V
Id - Continuous Drain Current:
- 18 A
Rds On - Drain-Source Resistance:
120 mOhms
Configuration:
Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
- 2.5 V to - 4.5 V
Qg - Gate Charge:
39 nC
Maximum Operating Temperature:
+ 150 C
Pd - Power Dissipation:
83 W