IXYS (IXXH30N60B3D1)
PartNo:
IXXH30N60B3D1
Manufacturers:
IXYS
Qty:
255
Request Qty:
Description:
IGBT Transistors XPT 600V IGBT GenX3 XPT IGBT
Details
Configuration:
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:
600 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:
1.66 V
Maximum Gate Emitter Voltage:
+/- 20 V
Continuous Collector Current at 25 C:
60 A
Gate-Emitter Leakage Current:
100 nA
Power Dissipation:
270 W