 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > IXYS  (IXXH30N65B4)
IXYS IXXH30N65B4
PartNo:
IXXH30N65B4
Manufacturers: IXYS
Qty: 245
Request Qty:
Description: IGBT Transistors 650V/65A Trench IGBT GenX4 XPT
RoHS:Details
Configuration:Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:650 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:1.66 V
Maximum Gate Emitter Voltage:20 V
Continuous Collector Current at 25 C:65 A
Gate-Emitter Leakage Current:100 nA
Power Dissipation:230 W