 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > Littelfuse  (K1500SRP)
Littelfuse K1500SRP
PartNo:
K1500SRP
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 7198
Request Qty:
Description: Sidacs 150V
RoHS:Details
Breakover Voltage VBO:
Breakover Current IBO Max:
Non Repetitive On-State Current:
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM:19 V
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM:300 pA
Holding Current Ih Max:40 mA
On-State Voltage:24 V
Off-State Capacitance CO:3 pF