 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > Supertex  (VN2410L-G)
Supertex VN2410L-G
PartNo:
VN2410L-G
Manufacturers: Supertex
Qty: 1499
Request Qty:
Description: MOSFET 240V 10Ohm
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:240 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:900 mA
Rds On - Drain-Source Resistance:10 Ohms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:1 W