 All Product > Discrete Semiconductors > IGBT > Supertex  (VN4012L-G)
Supertex VN4012L-G
PartNo:
VN4012L-G
Manufacturers: Supertex
Qty: 4393
Request Qty:
Description: MOSFET 400V 12Ohm
RoHS:Details
Transistor Polarity:N-Channel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage:400 V
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage:20 V
Id - Continuous Drain Current:160 mA
Rds On - Drain-Source Resistance:12 Ohms
Configuration:Single
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage:
Qg - Gate Charge:
Maximum Operating Temperature:+ 150 C
Pd - Power Dissipation:1 W