 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > ROHM Semiconductor  (1SR154-600TE25)
ROHM Semiconductor 1SR154-600TE25
PartNo:
1SR154-600TE25
Manufacturers: ROHM Semiconductor
Qty: 23037
Request Qty:
Description: Rectifiers RECTIFIER 600V 1A .9-1.0A
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:1.1 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:1 A
Max Surge Current:30 A