 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Central Semiconductor  (CMR1U-13M TR13)
Central Semiconductor CMR1U-13M TR13
PartNo:
CMR1U-13M TR13
Manufacturers: Central Semiconductor
Qty: 4990
Request Qty:
Description: Rectifiers 1Amp 1300Vrrm 1300Vr 910Vrms 30A Ifsm
Product Information:
RoHS:No
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:100 V
Forward Voltage Drop:1.3 V
Recovery Time:150 ns
Forward Continuous Current:2 A
Max Surge Current:70 A