 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Shindengen  (D2F60-5063)
Shindengen D2F60-5063
PartNo:
D2F60-5063
Manufacturers: Shindengen
Qty: 1124
Request Qty:
Description: Rectifiers VRM=600 IFSM=60
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:3.4 V
Recovery Time:18 ns
Forward Continuous Current:8 A
Max Surge Current:60 A