IXYS (DLA20IM800PC)
PartNo:
DLA20IM800PC
Manufacturers:
IXYS
Qty:
790
Request Qty:
Description:
Rectifiers 20 Amps 800V
Details
Product:
Standard Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
800 V
Forward Voltage Drop:
1.24 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:
20 A
Max Surge Current:
200 A
Reverse Current IR:
0.05 mA