IXYS (DLA20IM800PC)
PartNo:
DLA20IM800PC
Manufacturers:
IXYS
Qty:
790
Request Qty:
Description:
Rectifiers 20 Amps 800V
Details
Product:
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
600 V
Forward Voltage Drop:
2 V
Recovery Time:
21 ns
Forward Continuous Current:
8 A
Max Surge Current:
80 A