 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSDI60-16A)
IXYS DSDI60-16A
PartNo:
DSDI60-16A
Manufacturers: IXYS
Qty: 280
Request Qty:
Description: Rectifiers 1600V 63A
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Dual Common Cathode
Reverse Voltage:200 V
Forward Voltage Drop:0.95 V at 8 A
Recovery Time:35 ns
Forward Continuous Current:16 A
Max Surge Current:200 A