 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI12-10A)
IXYS DSEI12-10A
PartNo:
DSEI12-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 705
Request Qty:
Description: Rectifiers 1000V 12A
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1000 V
Forward Voltage Drop:2.7 V
Recovery Time:60 ns
Forward Continuous Current:12 A
Max Surge Current:80 A