 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI12-12A)
IXYS DSEI12-12A
PartNo:
DSEI12-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 1450
Request Qty:
Description: Rectifiers 1200V 11A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1200 V
Forward Voltage Drop:2.6 V at 12 A
Recovery Time:70 ns
Forward Continuous Current:11 A
Max Surge Current:80 A