 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI30-10A)
IXYS DSEI30-10A
PartNo:
DSEI30-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 918
Request Qty:
Description: Rectifiers 1000V 30A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1000 V
Forward Voltage Drop:2.4 V at 36 A
Recovery Time:50 ns
Forward Continuous Current:30 A
Max Surge Current:210 A