 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI30-10A)
IXYS DSEI30-10A
PartNo:
DSEI30-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 918
Request Qty:
Description: Rectifiers 1000V 30A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:800 V
Forward Voltage Drop:1.3 V
Recovery Time:500 ns
Forward Continuous Current:3 A
Max Surge Current:150 A