IXYS (DSEI30-12A)
PartNo:
DSEI30-12A
Manufacturers:
IXYS
Qty:
305
Request Qty:
Description:
Rectifiers 1200V 26A
Details
Product:
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
1200 V
Forward Voltage Drop:
2.55 V at 30 A
Recovery Time:
60 ns
Forward Continuous Current:
26 A
Max Surge Current:
210 A