 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI60-10A)
IXYS DSEI60-10A
PartNo:
DSEI60-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 434
Request Qty:
Description: Rectifiers 1000V 60A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1000 V
Forward Voltage Drop:2.3 V
Recovery Time:50 ns
Forward Continuous Current:60 A
Max Surge Current:540 A