 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEI60-10A)
IXYS DSEI60-10A
PartNo:
DSEI60-10A
Manufacturers: IXYS
Qty: 434
Request Qty:
Description: Rectifiers 1000V 60A
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Reverse Voltage:300 V
Forward Voltage Drop:1.45 V
Recovery Time:180 ns
Forward Continuous Current:50 A