IXYS (DSEP12-12A)
PartNo:
DSEP12-12A
Manufacturers:
IXYS
Qty:
719
Request Qty:
Description:
Rectifiers 1200V 12A
Details
Product:
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
1200 V
Forward Voltage Drop:
2.75 V
Recovery Time:
40 ns
Forward Continuous Current:
15 A
Max Surge Current:
90 A