 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEP12-12A)
IXYS DSEP12-12A
PartNo:
DSEP12-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 719
Request Qty:
Description: Rectifiers 1200V 12A
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:400 V
Forward Voltage Drop:1.1 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:8 A
Max Surge Current:125 A