IXYS (DSEP30-06A)
PartNo:
DSEP30-06A
Manufacturers:
IXYS
Qty:
420
Request Qty:
Description:
Rectifiers 600V 30A
Details
Product:
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
600 V
Forward Voltage Drop:
1.6 V
Recovery Time:
35 ns
Forward Continuous Current:
30 A
Max Surge Current:
250 A