 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEP30-06A)
IXYS DSEP30-06A
PartNo:
DSEP30-06A
Manufacturers: IXYS
Qty: 420
Request Qty:
Description: Rectifiers 600V 30A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1000 V
Forward Voltage Drop:1.2 V
Recovery Time:250 ns
Forward Continuous Current:3 A
Max Surge Current:100 A