 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSEP30-12A)
IXYS DSEP30-12A
PartNo:
DSEP30-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 746
Request Qty:
Description: Rectifiers 1200V 30A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Reverse Voltage:1000 V
Forward Voltage Drop:1.3 V
Recovery Time:500 ns
Forward Continuous Current:2 A
Max Surge Current:50 A