 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSI30-12A)
IXYS DSI30-12A
PartNo:
DSI30-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 219
Request Qty:
Description: Rectifiers 30 Amps 1200V
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:1200 V
Forward Voltage Drop:1.45 V at 45 A
Recovery Time:
Forward Continuous Current:30 A
Max Surge Current:300 A