IXYS (DSI30-12AS)
PartNo:
DSI30-12AS
Qty:
775
Request Qty:
Description:
Rectifiers DIODE SGL 1200V 30A TO-263AA
Details
Product:
Standard Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
1.2 kV
Forward Voltage Drop:
1.25 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:
30 A
Max Surge Current:
300 A
Reverse Current IR:
1.5 mA