 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > IXYS  (DSP45-12A)
IXYS DSP45-12A
PartNo:
DSP45-12A
Manufacturers: IXYS
Qty: 324
Request Qty:
Description: Rectifiers 45 Amps 1200V
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Dual
Reverse Voltage:1200 V
Forward Voltage Drop:1.23 V at 40 A
Recovery Time:
Forward Continuous Current:45 A
Max Surge Current:480 A