 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LQA20N200C)
Power Integrations LQA20N200C
PartNo:
LQA20N200C
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 450
Request Qty:
Description: Rectifiers 200V, Dual, 10A Ultra-Low Qrr IC
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Dual
Reverse Voltage:200 V
Forward Voltage Drop:1.15 V
Recovery Time:16 ns
Forward Continuous Current:10 A
Max Surge Current:100 A