 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LQA20T200C)
Power Integrations LQA20T200C
PartNo:
LQA20T200C
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 350
Request Qty:
Description: Rectifiers 200V, Dual, 10A Ultra-Low Qrr IC
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:400 V
Forward Voltage Drop:1.2 V
Recovery Time:200 ns
Forward Continuous Current:1 A
Max Surge Current:30 A