 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LQA20T300C)
Power Integrations LQA20T300C
PartNo:
LQA20T300C
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 379
Request Qty:
Description: Rectifiers Q-Series 300V 10A Dual Ultra-Low Qrr
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Dual
Reverse Voltage:300 V
Forward Voltage Drop:1.58 V
Recovery Time:12.6 ns
Forward Continuous Current:10 A
Max Surge Current:80 A