Power Integrations (LQA30A300C)
PartNo:
LQA30A300C
Manufacturers:
Power Integrations
Qty:
191
Request Qty:
Description:
Rectifiers Q-Series 300V 15A Dual Ultra-Low Qrr
Details
Product:
Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Dual
Reverse Voltage:
300 V
Forward Voltage Drop:
1.6 V
Recovery Time:
13 ns
Forward Continuous Current:
15 A
Max Surge Current:
100 A