 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LQA30T200C)
Power Integrations LQA30T200C
PartNo:
LQA30T200C
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 285
Request Qty:
Description: Rectifiers 200V, Dual, 15A Ultra-Low Qrr IC
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:2.6 V
Recovery Time:35 ns
Forward Continuous Current:30 A
Max Surge Current:300 A