 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LQA30T300)
Power Integrations LQA30T300
PartNo:
LQA30T300
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 253
Request Qty:
Description: Rectifiers Q-Series 300V 30A Ultra Low Qrr
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:300 V
Forward Voltage Drop:1.66 V
Recovery Time:13.7 ns
Forward Continuous Current:30 A
Max Surge Current:200 A