Power Integrations (LXA04T600)
PartNo:
LXA04T600
Description:
Rectifiers X-Series 600V 4A Low Qrr
Details
Product:
Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
600 V
Forward Voltage Drop:
2.42 V
Recovery Time:
18.5 ns
Forward Continuous Current:
4 A
Max Surge Current:
30 A