 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LXA04T600)
Power Integrations LXA04T600
PartNo:
LXA04T600
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 2895
Request Qty:
Description: Rectifiers X-Series 600V 4A Low Qrr
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:400 V
Forward Voltage Drop:1.1 V
Recovery Time:3000 ns
Forward Continuous Current:3 A
Max Surge Current:150 A