 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LXA08B600)
Power Integrations LXA08B600
PartNo:
LXA08B600
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 4339
Request Qty:
Description: Rectifiers X-Series 600V 8A Low Qrr
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:50 V
Forward Voltage Drop:
Recovery Time:
Forward Continuous Current:10 A
Max Surge Current:200 A