Power Integrations (LXA10FP600)
PartNo:
LXA10FP600
Manufacturers:
Power Integrations
Qty:
235
Request Qty:
Description:
Rectifiers X-Series 600V 10A Low Qrr
Details
Product:
Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
600 V
Forward Voltage Drop:
2.4 V
Recovery Time:
23 ns
Forward Continuous Current:
10 A
Max Surge Current:
350 A