 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LXA10T600)
Power Integrations LXA10T600
PartNo:
LXA10T600
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 2564
Request Qty:
Description: Rectifiers X-Series 600V 10A Low Qrr
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:2.4 V
Recovery Time:23 ns
Forward Continuous Current:10 A
Max Surge Current:350 A