 All Product > Discrete Semiconductors > Rectifiers > Power Integrations  (LXA20T600)
Power Integrations LXA20T600
PartNo:
LXA20T600
Manufacturers: Power Integrations
Qty: 233
Request Qty:
Description: Rectifiers X-Series600V 20A Low Qrr
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:2.5 V
Recovery Time:26.5 ns
Forward Continuous Current:20 A
Max Surge Current:105 A