Shindengen (S2V60-5060)
PartNo:
S2V60-5060
Manufacturers:
Shindengen
Qty:
527
Request Qty:
Description:
Rectifiers VRM=600 IFSM=60
Details
Product:
Standard Recovery Rectifiers
Configuration:
Single
Reverse Voltage:
600 V
Forward Voltage Drop:
1.05 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:
1.7 A
Max Surge Current:
60 A