Micro Commercial Components (MCC) SM4003PL-TP
PartNo:
SM4003PL-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 3030
Request Qty:
Description: Rectifiers Standard 200V 1A
RoHS:Details
Product:Ultra Fast Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:400 V
Forward Voltage Drop:1.6 V
Recovery Time:4 us
Forward Continuous Current:9.5 A
Max Surge Current:225 A
Reverse Current IR:0.1 mA