Micro Commercial Components (MCC) SM4004PL-TP
PartNo:
SM4004PL-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1717
Request Qty:
Description: Rectifiers Standard 400V 1A
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:600 V
Forward Voltage Drop:1 V
Recovery Time:2000 ns
Forward Continuous Current:1 A
Max Surge Current:30 A