Micro Commercial Components (MCC) SM4005PL-TP
PartNo:
SM4005PL-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 1438
Request Qty:
Description: Rectifiers Standard 600V 1A
RoHS:Details
Product:Standard Recovery Rectifiers
Configuration:Single
Reverse Voltage:50 V
Forward Voltage Drop:0.95 V
Recovery Time:
Forward Continuous Current:6 A
Max Surge Current:400 A