Micro Commercial Components (MCC) UF4004GP-TP
PartNo:
UF4004GP-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 2993
Request Qty:
Description: Rectifiers 400V,1A
RoHS:Details
Product:Fast Recovery Rectifiers
Configuration:
Reverse Voltage:200 V
Forward Voltage Drop:0.98 V
Recovery Time:35 ns
Forward Continuous Current:1 A
Max Surge Current:15 A