 All Product > Discrete Semiconductors > Transistors > IXYS  (IXBH16N170A)
IXYS IXBH16N170A
PartNo:
IXBH16N170A
Manufacturers: IXYS
Qty: 312
Request Qty:
Description: IGBT Transistors 1700V 16A
RoHS:Details
Configuration:Single
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:1700 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:
Maximum Gate Emitter Voltage:20 V
Continuous Collector Current at 25 C:
Gate-Emitter Leakage Current:
Power Dissipation:150 W