 All Product > Discrete Semiconductors > Transistors > IXYS  (IXXH30N60B3D1)
IXYS IXXH30N60B3D1
PartNo:
IXXH30N60B3D1
Manufacturers: IXYS
Qty: 255
Request Qty:
Description: IGBT Transistors XPT 600V IGBT GenX3 XPT IGBT
RoHS:Details
Configuration:
Collector- Emitter Voltage VCEO Max:600 V
Collector-Emitter Saturation Voltage:1.66 V
Maximum Gate Emitter Voltage:+/- 20 V
Continuous Collector Current at 25 C:60 A
Gate-Emitter Leakage Current:100 nA
Power Dissipation:270 W